Lajme

Presidenti i Republikës Sh.T. Z. Ilir Meta priti në një takim lamtumire Ambasadoren e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë të Republikës së Sllovenisë në Shqipëri, Sh. S. Znj. Lea Stançiç. Presidenti Meta pasi vlerësoi kontributin e Ambasadores Stançiç për për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm të Ballkanit Perëndimor në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Ambasadorin Andrew Page me të cilin diskutoi lidhur me krizën në vend, si dhe mbi zhvillimet në rajon. Presidenti...

Në kuadër të 1-vjetorit të themelimit të Aleancës për Dhurimin e Gjakut të ndërmarrë me nismën e Tij, Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta ishte i pranishëm në seancën e dhurimit të gjakut nga punonjësit e fabrikave “MANITALIA” dhe “TIME 10 shpk” në Xhafzotaj. Presidenti Meta...