Lajme

Gazetarja Erisa Zykaj: A ndatë me zotin Stoltenberg gjatë takimit shqetësimin për krizën politike në Shqipëri dhe cila mendoni se është zgjidhja për kapërcimin e kësaj krize? Presidenti Meta: Kemi diskutuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s mbi rëndësinë e vazhdimit të procesit të zgjerimit të...

Pyetje (Eljamonda Zotka, TV Klan): Pyetje për të dy Presidentët. Pyetja e parë për Presidentin e Maqedonisë së Veriut: Disa muaj përpara mbledhjes së Këshillit Europian, ju deklaruat se duhej të ndahej vendimarrja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen ose jo të negociatave....

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadoren e re të Greqisë në Shqipëri, Sh.S.Znj. Sophia Philippiddou, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Duke i uruar mirëseardhjen dhe suksese në detyrë, Presidenti Meta e siguroi Ambasadoren Philippiddou për bashkëpunim të ngushtë...

Tokio, Japoni Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Japoni zhvilloi sot një takim me Zëvendëspresidentin e Agjencisë së Bashkëpunimit Ndërkombëtar (JICA), z. Junichi Yamada. Presidenti Meta vlerësoi asistencën financiare dhe teknike të dhënë nga Japonia nëpërmjet JICA-s me një kontribut të jashtëzakonshëm...