Lajme

Liria e medias në vendin tonë fatkeqësisht është përkeqësuar ndjeshëm. Mjedisi dhe kushtet e punës së gazetarëve gjithashtu. Censura dhe autocensura ndihen qartësisht në raportimet e tyre të përditshme. Presionet politike të tejskajshme dhe të shumëllojshme kanë mbyllur emisione televizive dhe kanë larguar nga ekranet figura...

Zagreb, Kroaci Gjatë vizitës së Tij shtetërore në Zagreb, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u nderua sot në një ceremoni solemne, nga Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarović, me Titullin më të lartë të Republikës së Kroacisë, “Urdhri i Lartë i Mbretit Tomislav me Shirit dhe Yllin...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta nis sot një vizitë shtetërore dyditore në Kroaci, me ftesë të Presidentes kroate, Sh.S.Znj. Kolinda Grabar-Kitarović. Vizita e Kreut të Shtetit në Zagreb realizohet në prag të marrjes për herë të parë të Presidencës së Bashkimit Europian nga Kroacia. Në Zagreb,...