Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi sot me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” drejtuesin e Programit ICITAP-it në Shqipëri, zotin Charles Stephen Bennett, në prani të Ngarkuarës me Punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Leyla Moses-Ones dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë...

GJAKU I REÇAKUT NUK BËHET UJË! Ish-zëdhënësat e xhelatit Millosheviç dhe regjimit të tij mizor që tronditi botën me krimet monstruoze nuk mund të guxojnë më të përbuzin dhe të fyejnë viktimat e pafajshme, me deklarata të papërgjegjshme reminishencash naziskine! Faktori ndërkombëtar duhet t'i japë përgjigjen e...

Krujë Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vizitoi sot disa familje në Krujë, të cilët janë prekur rëndë nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor 2019. Fillimisht Presidenti Meta ndaloi në kalanë e Krujës, duke u interesuar për mjediset e saj muzeale, dhe veçanërisht...

Gjilan, Kosovë Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vizitoi sot dhe i shprehu ngushëllimet e sinqerta familjes Abazi në Gjilan, për ndarjen e parakohshme nga jeta të dy vëllezërve Shemsedin dhe Isa Abazi, të cilët humbën jetën për shkak të tërmetit të 26 nëntorit 2019. Pasi u...