Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidenten e Republikës së Gjeorgjisë, Sh.S.Znj. Salome Zourabichvili. Presidenti Meta u shpreh se Shqipëria mbështet aspiratat euroatlantike të Gjeorgjisë dhe përgëzoi Tbilisin për kontributin thelbësor në operacionet dhe misionet e Aleancës. "Marrёdhёniet Shqipëri-Gjeorgji konsiderohen shumë...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerëson me Titullin “Mjeshtër i Madh” dy figura të spikatura të sportit shkodran dhe atij kombëtar, futbollistin e shquar z. Ferid Rragami, si dhe atletin e trajnerin e mirënjohur, Profesor Vildan Tufi. Në ceremoninë solemne të organizuar në Institucionin e...