Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Poçem të Mallakastrës, ku vendosi një kurorë me lule dhe u përul me respekt e nderim para kujtimit dhe veprës historike të luftëtarëve atdhetarë mallakastriotë. Më tej, Kreu i Shtetit vlerësoi “Besëlidhjet e Mallakastrës”...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune me kërkesë të Tij me Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, znj. Ogerta Manastirliu, për sfidat aktuale të përballimit të pandemisë COVID-19. Ministrja Manastirliu e informoi Presidentin Meta se në zbatim të strategjisë së hartuar...