Lajme

Durrës Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta përshëndeti sot promovimin e librit “Vlerë e jetuar” të autorit durrsak Bashkim Kadiu. Duke folur për përshtypjet mbi librin, që vjen në vazhdën e botimeve “Vlerat e qytetit tim” të autorit Kadiu, në fjalën e tij Kreu i Shtetit theksoi: “Është...

Korçë Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi një takim me një grup studentësh korçarë të ekselencës, të cilët e njohën me sfidat e shumta të mësimit online gjatë periudhës së pandemisë, vështirësitë në teknologji e praktika mësimore, si dhe me mungesën e meritokracisë dhe vendeve...

Korçë Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta në kuadër të një vizite pune në qytetin e Korçës, u ndal në Mitropolinë e Shenjtë të Korçës, ku u prit përzemërsisht nga Mitropoliti Imzot Joan Pelushi, si dhe klerikë të tjerë drejtues të bashkësisë ortodokse. Presidenti Meta e falënderoi...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ishte sot i pranishëm në seancën e radhës të dhurimit vullnetar të gjakut, të organizuar nga Myftinia e Korçës, në kuadër të nismës së ndërmarrë prej Tij, “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”. Kreu i Shtetit i shprehu veçanërisht mirënjohjen Myftiut...

Shkodër Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi disa nga sportistët e shquar shkodranë, të cilët me talentin, rezultatet e larta dhe profesionalizmin e tyre kanë spikatur në disiplina të ndryshme sportive si basketboll, atletikë, peshëngritje dhe boks në radhët e KS “Vllaznia” dhe Ekipit tonë...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta dekoroi me Titullin “Mjeshtër i Madh” gazetarin televiziv dhe skenaristin e mirënjohur Engjëll Ndocaj: “Në vlerësim të veprës, punës unike dhe përkushtimit të lartë profesional si gazetar dhe skenarist televiziv, të shpalosura me një mjeshtri të spikatur gjatë katër...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim të ngrohtë Kryetarin e Asamblesë së Madhe të Republikës së Turqisë, Sh.T.Z. Mustafa Sentop dhe delegacionin, që e shoqëron në këtë vizitë zyrtare në Shqipëri. Duke vlerësuar marrëdhëniet tradicionale të shkëlqyera mes dy vendeve e...