Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim takim z. Bejtush Gashi, Ministër i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë e veçantë për rekomandimin pozitiv që Komisioni Evropian, ka dhënë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, së bashku me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Sh. S. Znj. Kolinda Grabar-Kitarović ishin sot në qytetin e Beratit. Presidenti Meta dhe Presidentja Grabar-Kitarović vizituan qytetin e lashtë e me vlera historike dhe atraksione turistike të Beratit, të...

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” Presidenten e Kroacisë, Sh. S. Znj. Kolinda Grabar-Kitarović “”Për kontributin e çmuar në intensifikimin e gjithanshëm të marrëdhënieve midis Republikës së...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta i uroi mirëseardhjen në Shqipëri, Presidentes së Republikës së Kroacisë, Sh.S.Znj. Kolinda Grabar-Kitarović, e cila me ftesë të Kreut të Shtetit, po zhvillon një vizitë shtetërore në Shqipëri. Pas ceremonisë së mirëseardhjes dhe ekzekutimit të himneve kombëtare të të dy...