Lajme

Presidenti Meta nderon kujtimin e Adem Demaçit: Ke qenë, je e do të mbetesh përjetë maratonomaku i palodhur i lirisë! Prishtinë, Kosovë Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ishte sot i pranishëm në ceremoninë mortore dhe homazhet shtetërore në nder dhe respekt të atdhetarit, luftëtarit të lirisë...

Presidenti Meta në Bashkinë Divjakë: Të rinjtë mund të luajnë një rol shumë të rëndësishëm për ndërgjegjësimin e të gjithë qytetarëve për t’u bërë dhurues të rregullt të gjakut. Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Bashkinë e Divjakës në kuadër të nismës...