Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në nisje të vizitës së Tij zyrtare në Austri, vlerësoi balerinin dhe koreografin e famshëm shqiptar, Eno Peçi me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, me motivacionin: “Në vlerësim të talentit të jashtëzakonshëm si solist dhe koreograf duke arritur majat...

Në një ceremoni solemne, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi sot zotin Franco Frattini me Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kreu i Shtetit shqiptar i akordoi ish-ministrit italian të Punëve të Jashtme dhe ish-Komisionerit Europian për Drejtësinë, Lirinë dhe Sigurinë dekoratën e lartë me motivacionin: “Në...