Lajme

Garmish, Gjermani Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi Qendrën Europiane “Xhorxh Marshall” në Garmish të Gjermanisë, si i Ftuar Nderi për të folur mbi çështjet e sigurisë dhe integrimin euro-atlantik të Ballkanit. Gjatë fjalës së Tij, Presidenti Meta vlerësoi Qendrën “Xhorxh Marshall”, simbol të...

Vjenë, Austri Në përfundim të takimit dypalësh, Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen dhanë një konferencë të përbashkët për shtyp. Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta në konferencën për shtyp: “Kam nderin dhe kënaqësinë që...