Lajme

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore të Prof.Dr Luan Hajdaragës që u zhvillua në Universitetin Ndërkombëtar të Strugës në Maqedoni. Në këtë ceremoni morën pjesë përfaqësues të shqiptarëve të Maqedonisë, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, deputeti i Parlamentit...

Shkup, Maqedoni Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir  Meta ishte i pranishëm në festimet e Ditës Kombëtare të Alfabetit të Gjuhës Shqipe në Maqedoni me rastin e 110-vjetorit të Kongresit të Manastirit. Presidenti Meta, së bashku me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, Kryeministrin e Maqedonisë,...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir  Meta po merr pjesë në kremtimet e Ditës Kombëtare të Alfabetit të Gjuhës Shqipe në Maqedoni. Fillimisht Presidenti Meta i shoqëruar nga Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, z.Talat Xhaferi, Zv/Kryeministri i Maqedonisë, z.Bujar Osmani, udhëheqës...

Shkup, Maqedoni Gjatë vizitës zyrtare në Shkup, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta u takua me Kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev. Presidenti Meta e përgëzoi Kryeministrin Zaev për përparimin e shënuar nga vendi i tij si dhe vuri në dukje shpresën dhe dëshirën që Marrëveshja...