Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim të veçantë Zëvendës Kryeministrin dhe Ministër i Punëve të Jashtme i Republikës së Sllovenisë, zotin Miro Cerar. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve, të cilat në afro tre dekada janë zhvilluar në...

Në një ceremoni solemne, Presidenti i Republikës SH.T Z. Ilir Meta vlerësoi sot z. Alexander A. Arvizu me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”. Kreu i Shtetit shqiptar i akordoi ish-Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Titullin e lartë me motivacionin: “Në vlerësim të veprimtarisë...

Vlorë Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi sot në një ceremoni të veçantë të mbajtur në teatrin “Petro Marko”, arritjet e ekipit të futbollit “Flamurtari” në vitet 1986-87 si dhe disa nga futbollistët më të spikatur vlonjatë të asaj periudhe. Gjatë ceremonisë në kujtesë së ndeshjeve...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim lamtumire Ambasadoren e Republikës Popullore të Kinës, zonjën Jiang Yu, në mbyllje të misionit të saj diplomatik në Shqipëri. Presidenti Meta vlerësoi kontributin e spikatur të Ambasadores Yu, për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit dypalësh...