Lajme

Kajro, Egjipt Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Egjipt duke u pritur me nderimet e veçanta shtetërore nga Presidenti i Republikës Arabe të Egjiptit, Sh.T.Z. Abdel Fattah El-Sisi. Pas ceremonisë zyrtare të mirëseardhjes dhe intepretimit të himneve kombëtare, të dy Presidentët zhvilluan...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta niset sot për një vizitë zyrtare dy ditore në Egjipt, me ftesë të Presidentit të Egjiptit, Sh.T.Z. Abdel Fattah El-Sisi. Gjatë vizitës në Egjipt, përveç ceremonive të rastit dhe takimit me Presidentin El-Sisi, Presidenti Meta do të takohet edhe me...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi drejtorin e Fondacionit “Konrad Adenauer” në Shqipëri, zoti Walter Glos me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”. Presidenti Meta i dorëzoi dekoratën zotit Glos, në përfundim të mandatit të tij, me motivacionin: “Në vlerësim të kontributit të çmuar për...