Lajme

Në një ceremoni solemne, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nënë Tereza” Presidenten e organizatës ndërkombëtare “People to People International”, zonjën Mary Jean Eisenhower, si dhe Konsullin e Përgjithshëm të Nderit të Shqipërisë në Atlanta të SHBA, Ambasadorin Theodore...

Londër, Britani e Madhe Gjatë vizitës së tij në Britaninë e Madhe, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta vlerësoi Lord George Robertson me Dekoratën e lartë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, me motivacionin: “Në mirënjohje të thellë për angazhimin e çmuar në forcimin e marrëdhënieve ndërmjet Republikës së...

Presidenti Meta mirëpret në një vizitë shtetërore në Tiranë, Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor: Sllovenia është një partnere e shkëlqyer dhe avokate e Shqipërisë në rrugën e integrimit. Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta i uroi sot mirëseardhjen Presidentit të Republikës së Sllovenisë, Sh.T.Z. Borut Pahor,...