Lajme

Presidenti Meta përuron Konviktin e Shkollës së Mesme “Ramiz Aranitasi” në Çorovodë: Arsimimi më cilësor i fëmijëve është vendimtar për të ardhmen. Çorovodë Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Çorovodën dhe përuroi rikonstruksionin e konviktit të Shkollës së Mesme “Ramiz Aranitasi”, me kapacitet...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” Gjimnazin “Petro Nini Luarasi”, me rastin e 60-vjetorit të krijimit. Gjatë një ceremonie të veçantë të zhvilluar sot paradite, Kreu i Shtetit i dorëzoi drejtoreshës së kësaj shkolle të mesme kryeqytetase, zonjës...